Dinamik Zihin Eğitimi

Gençlerde Hedefsizlik..

*”Ben ne istiyorum?

* Neleri yapmaktan hoşlanırım?

* Neler yapabilirim?

* Nerde olmak istiyorum?           

*:Güçlü ve zayıf yanlarım neler?

*:Nerden başlamam gerek?

*Kendime ne kadar güveniyorum?

* Hangi mesleği yapmak istiyorum?

* Sorumluluklarımın farkında mıyım? Sorularının cevaplarını araştırır.

Bireylerde var olan potansiyeli ortaya çıkarmak amaçtır. Özel ders verirken karşılaşılan potansiyelini kullanmama sorununun üzerine giderek burada kişi potansiyelini geliştirir. Öğrencinin özgüveni oluşur ve artar. Performansları olumlu yönde artar ve verimli olurlar. Kişisel gelişimlerini olumlu yönde etkiler. Kendilerini tanır ve yönetmeyi öğrenirler. Öğrenci, hayattan ne beklediğini bilir. Geleceğe yönelik hedefler belirleyerek hayat kalitesini arttırır. Zaman yönetimini öğrenir ve uygular. Hayatını anlamlandırır. Sosyal hayatında olumlu birey olma yolunda ilerler. Hayatlarında ilerlerken küçük hedefler belirleyerek başarılar elde edip verim alırlar. Böylece sürekli gelişim içinde olurlar. Neden eğitim koçluğu bölümünde de açıkladığımız gibi, Öğrenme stilini  öğrenerek kendine  uygun öğrenme yöntemi izler, yüksek motivasyonla ders çalışır. Eğitim koçu öğrencinin başaracağına inanmasını sağlayarak tam destek sağlar. İnancını yitirdiği durumlarda müdahale ederek olumlu bakış açısına sahip olmasını sağlar. Doğru sorular sorarak problemlerini belirleyip çözmesine rehberlik eder.

HİÇ BİR ŞEY TESADÜF DEĞİLDİR. Bilinçaltı Temizliği, geçmişin, sizde yarattığı korku ve kaygıyı silen “zihinsel berraklık” ve “içsel huzur” çalışması ve dinamik zihin danışmanlığıdır.

Uyarı:  Sayfamızda mevcut olan tüm bilgiler tedavi amacı taşımamaktadır ve sağlık hizmeti niteliğinde değildir .Bilinçaltı temizliği içe dönüştür, kişinin kendi içindeki farkındalığın farkına varması ve kendi kendini onarım sürecidir. Biz ise kişinin kendisiyle oluşturacağı bu süreçte bir köprüyüz.

Bir başkasının hayatını değiştirdiğin gibi, bir başkası da senin hayatını değiştirebilir. En küçüğünden en büyüğüne herkes ve her şey hayatımıza dokunur ve bizi bize yansıtır. Rehberlik eder.

Başa dön
Open chat